Сампаоли: Меси е физически и психически готов за Световно
Наставникът на Аржентина Хорхе Сампаоли обяви, че звездата на отбора Лео Меси се намира в добра кондиция преди Световната купа в Русия. Талисманът на Барселона навлиза в най-големия турнир като топ-реализатор на Ла Лига и носител на Златна обувка, като целта на аржентинците този път ще е да подобрят класирането си от 2014-та година, когато загубиха финал с Германия.
"Аз говорих с Меси и открих, че той е много развълнуван от това, което предстои. Физически той е в добър момент."
Сампаоли обяви, че топ-реализаторът на Италия Мауро Икарди няма да попадне в тима, но контузеният Серхио Агуеро е включен в състава: "Агуеро работи нормално от последната седмица. Меркадо също няма проблеми. Ще видим и Биглиа като пристигне."
"Световната купа трябва да се посрещне без страх, с увереност, присъствие, а тези играчи, които са по-уверени в играта си, ще са по-близо и до титулярно място. Нашето разбиране е, че тези играчи имат характера. С времето и желанието за игра трябва да се развие. Аз се надявам тимът да расте заедно с мечтите им и с времето.
"За мен целта е да подобрим всеки индивидуално и да направим страхотна Световна купа. Ако сме смели и играем, ще сме труден съперник за всеки. Ние сме задължени да пренесем цяла една държава. Надявам се да направим това, което тя иска."
- Симеоне се опитал да провокира Ямал
- Барса подаде жалба срещу съдийството след мача с Атлетико
- Флик: Какво да кажа за съдийството?
- Де Йонг: Казаха, че системата е счупена
- Флик: Не разбирам защо бе засада
- Гарсия: Напоследък нито едно съдийско решение не е в наша полза
- Флик претърпя най-тежкото поражение в треньорската си кариера
- Симеоне: Успяхме да се качим на вълна от енергия
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]