Марибор изхвърли Уигън от Лига Европа
Последният в група Д на Лига Европа - Марибор, успя да съкруши мечтите на Уигън в Лига Европа, когато днес латикс гостуваха и загубиха с 2:1. Междувременно Рубин Казан гостуваше на Зулте Варегем и победи с 2:0, като именно тези два са отборите, които продължават сред последните 32. Рубин има 11 точки, Зулте - 7, Уигън остана с 5, а последен е Марибор с 4.
Жорди Гомес откри резултата за Уигън днес в 41-ата минута, от дузпа, но само след минута англичаните бяха оставени с човек по-малко, след втория жълт картон на Крис МакКан.
Деян Мезга успя да върне гол след добавка от нова дузпа за домакините преди почивката, а голът на Зелико Филипович не бе върнат от Уигън, макар в 74-ата минута за домакините пък да бе изгонен Алес Мертели.
- Еван Гесан спечели Лига Европа и Лигата на конференциите в един сезон
- Английските клубове спечелиха три от петте финала в Лигата на конференциите
- Кристъл Палас спечели първия европейски трофей в 120-годишната си история
- Кристъл Палас покори Европа след исторически триумф над Райо Валекано
- Гласнер: Райо Валекано е изключително опасен съперник
- ЦСКА 1948 избра Националния стадион за домакинствата в Европа
- Йереми Пино: Никога не съм бил толкова нервен преди финал
- Иниго Перес: Футболът винаги опровергава прогнозите
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]