Азар спаси Челси в последната секунда със Спарта (видео)
Европейският шампион Челси без малко да попадне в твърде сложна ситуация в Лига Европа. След като миналата седмица тима взе гол от гостуването си в Прага, сега Спарта успя да вкара гол на "Стамфорд Бридж" и до последната минута двата тима се гласяха за продължения, но Еден Азар вкара късно за равен и продължаване на своите - 1:1 (2:1 след двете срещи).
Давид Лафата се реабилитира за многото си пропуски у дома и успя да вкара в 17-ата минута. Вацлав Кадлец изигра много добре ситуацията, за да намери нападателя, който стреля неспасяемо от близо. Лафата имаше още положения да реши срещата, но не успя в това полувреме и Челси се окопити за втората част.
Еден Азар се появи в 68-ата минута и допринесе за няколко ценни атаки с финалния си пас, но късметът не бе на страната на "сините" до края на мача, когато само 20 секунди преди последния сигнал Азар финтира бранител и изстреля неспасяем шут към вратата, пращайки Челси напред в турнира.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Росеньор: Повтаряме една и съща картина в представянето си
- Манчестър Сити разгроми Челси и засили напрежението в битката за титлата
- Мърсън: Не мисля, че Ман Сити ще победи Челси в неделя.
- Ман Сити ще удари Челси в Лондон
- Челси търси алтернатива на Росеньор, съмненията около треньора растат
- Фернандес и агентът му се извиниха на Челси
- Челси се включва в битка за талант на Вердер
- Челси и Нюкасъл се борят за звезда на стойност 50 милиона евро
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]