АЗ Алкмаар ще вземе и втория мач срещу Левски
АЗ Алкмаар - Левски
Стадион: "АФАС", Алкмаар
Дата: 28.08.2025г.
Час: 20:30
Левски гостува в Нидерландия на АЗ Алкмаар в среща-реванш от плейофния кръг за влизане в основната схема на Лига на конференциите. "Сините" инкасираха поражение в София с 0:2, но всички в клуба изразиха увереност, че нищо не е приключило. Левскарите дори отложиха мача си от шампионата през уикенда, за да се фокусират над двубоя в "Ниската земя“. Прогнозата на FTV и на Futbolbet е за знак 1.
Лекарският щаб на Левски успя да възстанови Евертон Бала за реванша срещу АЗ Алкмаар. Бразилецът получи контузия в първия мач с нидерландците. Това бе и причината да пропусне последните тренировки на "сините". Вчера съставът воден от Хулио Веласкес проведе засекретено занимание, като Евертон е взел участие в него. Той ще пътува с отбора за Нидерландия.
На линия за срещата ще бъдат полузащитникът Георги Костадинов и и централният нападател Мустафа Сангаре. Двамата вече са напълно излекувани от травмите, които ги мъчеха по-рано през месеца. Те тренират на пълни обороти. Много е вероятно някой от тях да започне като титуляр срещу АЗ, като има шанса в стартовата единадесеторка да попаднат даже и двамата.
Иначе Карлос Охене има лека травма, пропускайки една от последните тренировки на тима. Така или иначе, той получава доста (заслужена) критика. За последно по темата се изказа Емил Велев-Кокала, който изрази мнение, е Охене няма място в отбора на Левски. Така или иначе, бившият играч на ФК ЦСКА 1948 не бе гласен за титуляр срещу АЗ Алкмаар. Охене е ползван от Хулио Веласкес повече в шампионатните срещи, с цел да бъде дадена почивка за евробитките на някои от титулярите. При отпадане от евротурнирите, Охене трудно ще стига до титулярното място. Иначе казано - титулярите от Лига на конференциите вече ще бъдат титуляри в родния шампионат.
"Би ми се искало да вкараме гол в първата минута, но ще видим какво ще ни предложи срещата. Играем при трудни обстоятелства срещу труден противник. Алкмаар е един отбор, който има силни аргументи в атака и като цяло. Ако го оставиш, може да ти създаде проблеми в последната линия на защитата. От тук насетне изключително приятна атмосфера можем да заварим там - модерен, красив стадион. Клуб, който търпи силно развитие, работи много добре с ДЮШ. Разполага с футболисти на топ ниво. Изключителни футболисти, но вярваме в нашите възможности и ще се постараем да направим силен мач. Гарантирам ви, че няма да нарушим нашите принципи и философия за играта", заяви Веласкес.
Медиите в Нидерландия предупреждават тима на A3, че все още не си е свършил на 100% работата срещу Левски и не се е класирал за основната схема на турнира Лигата на Конференциите. Сайтът voetbal.nl твърди, че подценяването на българския тим след добрия резултат в София може да изиграе лоша шега на тима от Алкмаар.
"Всичко изглежда в полза на A3, но изненадите във футбола винаги са възможни. Левски не е отбор, който може да бъде подценяван и ако това се случи, Алкмаар може да страда. В първия мач отборът си извоюва добра позиция преди реванша, но в съвременния футбол това понякога не е достатъчно", пише изданието.
В същото време феновете на Алкмаар са на мнение, че реваншът с Левски ще е безпроблемен, докато много по-важен е следващият двубой от първенството в Ередивизие срещу НАК Бреда.
ПРОГНОЗА: АЗ АЛКМААР - ЛЕВСКИ 2:0
Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!
> ВЗЕМИ 100 ЛЕВА НАЧАЛЕН БОНУС В efbet: РЕГИСТРИРАЙ СЕ СЕГА! <
- Георги Марков: Левски има два големи капитала – публиката и Сираков!
- Ратко Достанич: Играчите работят неуморно
- Венци Стефанов: Преди един-два месеца врещяха като заклани "Заги-Заги-Маги"
- Веласкес: Отборът е на 1-во място и момчетата не са го спечелили на томбола
- Славия удари по шампионските амбиции на Левски
- Феновете на Левски към Боби Михайлов и Любо Пенев: Синя България е зад вас!
- Веласкес: В доста мачове Славия подхождат прагматично
- Левски ще вземе най-старото столично дерби