Челси разби Арсенал и спечели Лига Европа
Челси бе символичния домакин на Олимпийския стадион в Баку днес срещу Арсенал във финалната среща от второто по значение европейско състезание - Лига Европа. Днес "сините" спечелиха с 4:1 срещата след голове от Жиру, Педро и два пъти Азар, като всичките пет попадения паднаха във второто полувреме.
До почивката голям момент се оказа ситуацията в 18-ата минута, при която Лаказет падна срещу Кепа в наказателното поле, като ВАР потвърди липсата на решение в полза на нападателя на Арсенал. Единствено Чех бе тестван от "сините" тук, като Арсенал не отчете точен удар.
След почивката Челси започна с гол в 49-ата минута когато Жиру стреля прекрасно с глава след подаване на Емерсон за 1:0.
В 60-ата минута Педро удвои след перфектен пас на Азар и удар без подготовка. 4 минути след това Жиру спечели дузпа, която Азар реализира за 3:0.
В 69-ата минута от нищото Арсенал върна гол когато резервата Айуоби вкара красив гол и не остави шансове на Кепа - 3:1. В 72-ата минута обаче Азар отново вкара и реши срещата с 21-я си гол за сезона.
- Мудрик обжалва наказанието си в CAS, дата за изслушване още няма
- Четиригодишно наказание за Мудрик, делото вече е в CAS
- Челси с три варианта за нов мениджър, Алонсо сред фаворитите
- Чалоба: Играчите на Челси носят вина за уволнението на Росеньор
- Челси влезе в контакт с Ираола за мениджърския пост
- Джерард отчете сериозен напредък в играта на Челси след смяната на треньора
- Мърсън: Челси трябва да се насочи към Еди Хау
- Макфарлейн: Победата над Лийдс може да обърне сезона на Челси
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]
Аз си легнах след час игра при 2:0. За Арсенал няма какво ново да се каже,на години са от нормален състав,да не говорим за купа различна от ФА