Страмачони: Победихме, защото ограничихме силните страни на Фиорентина
Старши-треньорът на Интер Андреа Страмачони коментира срещата от шестия кръг на Серия А с Фиорентина. Двата отбора сътвориха много здрав мач и предложиха на зрителите истински спектакъл, победител от който излязоха „нерадузрите" благодарение на попаденията на Милито и Касано. Това беше първи успех на Интер на „Сан Сиро" от началото на сезона, а спечелените три точки изкачиха тима на трето място в класирането на четири пункта от лидерите Ювентус и Наполи.
„Интер постигна тази победа, ограничавайки силните страни на Фиорентина, който умее да контролира много добре топката. По едно време много се ядосах, защото изпуснахме редица шансове да убием интригата в мача. В такива срещи има голям риск да загубиш минималното си преимущество и да се стигне до неочакван обрат", заяви Страмачони за Sky Italia.
„Мястото на Интер в таблицата за класиране ни е от голяма полза. Разбрахме, че трябва да изменим отношението си към работата. Снайдер? Той не е втори нападател, но не е и централен полузащитник. Това е играч с много особени характеристики. Трябва да извлечем максимална полза от качествата му. Това е моя задача. Впрочем, моите виждания за футбола остават непроменени", каза още наставникът на Интер.
- Комо – Интер: Сблъсък между шампионски амбиции и мечти за Европа
- Бастони не желае да напуска Интер, въпреки интереса на Барса
- В Интер се усмихнали на оценката на Барса за Бастони
- Касано: Лаутаро Мартинес е сред най-добрите нападатели в света
- Ранокия: Бастони едва ли ще напусне Интер
- Интер разгроми Рома с 5:2, Лаутаро блести при завръщането си
- Италиански грандове ще играят контроли в Австралия през август
- Киву: Бастони може да си тръгне, но ще даде всичко за Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]