Интер би Дженоа в мач с девет гола, резултати от Серия А (видео)

Интер и Дженоа изиграха един доста динамичен двубой, в който паднаха цели 9 гола и държаха под напрежение зрителите през всичките 90 минути. „Нерадзурите" се наложиха над своя противник с 5:4, като това бе доста сериозен успех при треньорския дебют на Андреа Страмачони, който през седмицата замени Клаудио Раниери.

Срещата ще бъде запомнена и с четирите дузпи и двата червени картона, които показа реферът Паоло Валери. Домакините поведоха с два гола до 30-ата минута след две попадения на Диего Милито. В 38-ата минута Валтер Самуел направи резултата класически.

В продължението на първата част Емилиано Морети върна един гол, а в 59-ата минута Родриго Паласио от дузпа намали на 2:3. В 74-ата минута Мауро Сарате вкара също вкара едно попадение, но шест по-късно вратарят Жулио Сезар получи директен червен картон за нарушение в наказателното поле срещу Паласио, а Алберто Джилардино превърна дузпата в гол - 3:4.

Пет минути преди края и Дженоа остана с човек по-малко след директен червен картон за Белуши. С реаилизирането на отсъдената дузпа Диего Милито оформи хеттрика си - 5:3. Джилардино вкара втори гол от дузпа в 90-ата минута за нарушение на Лусио и по този начин оформи крайния резултат.