Наполи взе дербито с Интер, Лацио се справи с Фиорентина (видео)

Лацио взе минимална победа с 1:0 над Фиорентина в един от най-оспорваните мачове от 25-ия кръг на Серия "А". През седмицата "орлите" отпаднаха от Лига Европа, но старши-треньорът Едоардо Рея се съгласи да остане на поста си и това си каза думата в днешната среща, тъй като играчите в небесносини фланелки излязоха на терена мобилизирани и взеха важни три точки.

Гола на победата вкара звездата на отбора Мирослав Клозе в 36-ата минута. Германският национал бе изведен по перфектен начин от Ернанеш и без проблеми реализира единствения гол.

В друга среща, играна по същото време Наполи се наложи също с 1:0 при домакинството си на Интер. Единственото попадение в дербито вкара Езекиел Лавеци в 59-тата минута. Джемаили се измъкна от бранителите в черно-синьо и пусна добре към Лавеци, който от границата на наказателното поле на гостите с много прецизен шут мушна топката в мрежата на италианските вицешампиони.