Саки: Наполи и Интер не са готови да се борят на няколко фронта
Известният италиански треньор Ариго Саки сподели мнението си за нивото на клубовете от Италия, а също така посъветва Наполи и Интер да се съсредоточат върху представянията си в Серия А, а не в Шампионска лига.
"Като се има предвид ситуацията в Италия, чувствам, че мога да посъветвам Наполи и Интер, които са двата клуба, най-добре подготвени да се борят на няколко фронта, да се съсредоточат предимно върху Серия А. Според мен те все още не са готови да се състезават наравно с водещите европейски отбори и опитът да го направят може да застраши кампанията им в Серия А.
Международните мачове натоварват както мускулите, така и психическите способности на играчите, което означава, че те рискуват серия от контузии и неизбежно ще претърпят спад във формата си. За да играете на високо ниво три пъти седмично, ви е необходим много голям състав, с играчи с подобни технически и физически качества, и с опит и способност за управление на ресурси, които, честно казано, не мисля, че Наполи и Интер все още притежават.
Може да се каже: "Но Интер стигна до финала миналия сезон и ако не се бяха изправили срещу онези чудовища от ПСЖ, може би сега щяхме да водим различен разговор". Справедлива забележка, но реалността е, че италианските отбори, без изключение, все още не са на нивото на чуждестранните си съперници. Когато не можеш да си позволиш суперзвезди, които вълнуват въображението на хората, единственият изход е да разчиташ на самата игра. С течение на времето това е важното“, заяви Саки.
- Джон Стоунс е все по-близо до трансфер в Интер
- Кристиан Ромеро е дал съгласието си за трансфер в Интер
- Джед Спенс иска трансфер в Интер, Евертън също следи ситуацията
- Интер проявява интерес към Джон Стоунс
- Ливърпул се разбра с Интер за продажбата на Къртис Джоунс
- Интер официално привлече Иван Проведел от Лацио
- Реал Мадрид официално привлече Дензъл Дъмфрис
- Агентите на Трево Чалоба започнаха преговори с Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]