Лацио си свърши работата срещу Монца (видео)

F.

Лацио затвърди втората си позиция в италианската Серия А. Това се случи след победа с 2:0 като гост на новака Монца. Малко повече от половин час игра за домакините записа българският национал Валентин Антов, който влезе като смяна в 59-ата минута на мястото на бразилеца Марлон.

Още преди появата на Антов обаче гостите бяха пререшили мача. В 13-ата минута Педро откри резултата след подаване на Матиа Дзакани, а в 56-ата Сергей Милинкович-Савич оформи крайния резултат с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.

С победата Лацио събра 55 точки от 28 мача. "Римските орли" изостават с 16 точки от лидера Наполи, който по-късно днес приема шампиона Милан, но имат пет аванс пред тима на Интер, който е трети. Монца е на 13-о място с 34 точки.

В другия мач от кръга, игран този следобед, отборите на Специя и Салернитана завършиха наравно 1:1.

Гостите от Салерно поведоха в 43-тата минута след автогол на Матиа Калдара, но 20 минути преди края узбекът Елдор Шомуродов изравни с първия си гол за Специя.

В класирането Специя е на 17-о място с 25 точки, докато Салернитана е на 15-а позиция с три точки повече.