Рома без особени проблеми срещу Специя
Рома записа очаквана победа над Специя. Хората на Жозе Моуриньо се наложиха с 2:0 над своя съперник. Петко Христов започна като титуляр в защитата на Специя, но неговият отбор допусна поражение и остана на 15-о място в класирането на Серия А. "Белите" все пак са на шест точки над отбора на Верона, който за момента е първи под чертата на изпадащите.
Стефан Ел Шаарауи даде преднина на Рома в 45-та минута след асистенция на Пауло Дибала, който записа още едно голово подаване в началото на втората част за Тами Ейбрахам. Петко Христов бе заменен на почивката, когато Лацио все още имаше гол преднина.
Така Рома се изкачи на четвърто място при равенство в точките с Интер и една пасив от шампиона Милан. "Вълците" са в серия от пет поредни мача без поражение и са с три точки пред градския съперник Лацио, срещу който загубиха последния си мач. "Орлите" могат отново да настигнат Рома с победа срещу Милан във вторник.
Категоричен лидер с 12 точки пред втория е отборът на Наполи.
- Наполи измъкна точката срещу Рома
- Анонс на 25-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
- Гасперини сравни Мален с Виали
- Дубъл на Мален помогна на Рома да се справи с Каляри
- Анонс на 24-ти кръг на Серия А – срещите в неделя
- Сабатини: Гасперини няма да напусне Рома
- Раниери: Рома може да се раздели с Дибала и Пелегрини
- Тоти може да стане директор в Рома