Пирло: Ювентус ще се бори с Интер до самия край
Старши -треньорът на Ювентус Андреа Пирло коментира резултата от мача от 25-ия кръг на италианското първенство, в който неговите играчи уверено победиха Ла Специя (3: 0).
"Бавният старт е повече физическа, отколкото психологическа умора, което може да се случи, когато имате на разположение много игри с един и същи състав. Опитахме се да контролираме играта, а след това, когато излязоха свежите играчи, Ювентус стана по-остър и успя да се възползва максимално от шансовете си.
Важно бе да се придвижим напред от полузащитата и да атакуваме повече от свободните зони. Стремим се да създадем ситуации "един на един“ по фланговете и след това да пращаме топката в наказателното поле, където има играчи, които да нанасят удари. Понякога са крила, а понякога са крайни защитници.
Преследването на Интер? Разликата е само в точките, които ни разделят. Знаем, че ще бъде дълго преследване, Интер играе заедно от две години, имат добре развит подход, а ние току-що започнахме началото на пътуването. Все още възнамеряваме да се бием до самия край", заяви Пирло.
- Еспозито: Нощи, за които мечтаеш от дете
- Ювентус поиска оставката на шефа на съдиите
- Киву: Направихме необходимото, за да спечелим
- Съдийските експерти определиха като грешка изгонването на Калулу
- Защо Калулу бе изгонен в мача с Интер?
- Спалети бойкотира пресконференцията след мача с Интер
- Интер пречупи Ювентус с късен гол на Зелински
- Интер – Ювентус: Факторът домакинство накланя везните
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]