Новият сезон в Серия А ще започне на 19 септември
Сезон 2020/21 в италианската Серия А ще започне на 19 септември и ще приключи на 23 май.
Отначало се обмисляше вариант със старт на 12 септември, но по-късно бе решено за преместване с една седмица. Втората половина на първенството ще започне на 3 януари 2021 година.
Серия А започва по-късно от останалите пет най-добри европейски първенства, но почти едновременно с Бундеслигата (в Германия стартът на сезона е насрочен за 18 септември).
Сезон 2019/20 в Италия приключи през миналия уикенд. Ювентус стана шампион на Италия за девети пореден път, Интер, Аталанта и Лацио се класираха за Шампионска лига.
Лече, Бреша и СПАЛ изпаднаха от Серия А. Беневенто и Кротоне се класираха елитната дивизия , а още един отбор ще бъде определен от резултатите от плейофите.
- Наполи направи крачка към място в Шампионска лига
- Наполи преследва място в топ 4 срещу Торино
- Лукаку: Голът след девет месеца бе емоционален момент
- Конте: Това е сезон, който ще нося със себе си
- Лукаку герой в 96-ата минута след драма и автогол на Хьойлунд
- Реника обвини Конте за вълната от контузии в Наполи
- Жена намушка съпруга си след скандал по време на мач на Наполи
- Бивш съдия: Не разбирам защо отмениха гола на Наполи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]