Лацио даде малко повод за радост на феновете си

F.

С голове на Чиро Имобиле и Адам Марушич Лацио победи с 2:0 Парма в последен мач от четвъртия кръг на италианската Серия А. Двубоят не бе особено интригуващ, като лациалите реализираха по един гол и през двете полувремена. В осмата минута Чиро Имобиле откри резултата след подаване на Луис Алберто.

В 67-ата минута Милинкович-Савич подаде към спринтиращия Маришуч, Бруно Алвеш и Джузепе Пецела не се ориентираха добре и черногорецът овладя топката, след което хладнокръвно преодоля Луиджи Сепе. До края "орлите" бяха близо до това да направят резултата класически, но пропиляха няколко добри възможности.

Отборът на Лацио най-сетне прекъсна негативната поредица от резултати и след 3 мача без успех във всички турнири се поздрави с победа. Тимът от Рим заема пето място със седем точки, а Парма са 15-ти с три точки. Начело е Интер с пълен актив от 12 точки.