Рома продължава да мечтае за ШЛ след успех над Сампдория
Отборът на Рома остави живи мечтите си за зона Шампионска лига, след като постигна ценна победа с 1:0 като гост на Сампдория в двубой от 31-ия кръг на Серия А.
Единственото попадение в срещата падна чак в 75-ата минута, когато Александър Коларов центрира от корнер, а Патрик Шик успя да засече топката с глава и да я изпрати към вратата, където Джеко се размина с нея. При добавката обаче, Даниеле де Роси я изпрати с горната част на крака си в мрежата за 1:0.
С успеха "вълците" събраха 51 точки и изостават на 1 от четвъртия Милан. С 51 е и Аталанта, който има мач по-малко. На тима от Бергамо предстои гостуване на Интер и при успех ще изместят "росонерите" от последното място, даващо право на участие в ШЛ.
- Гасперини: Бяхме твърде пасивни
- Спалети: Живея за четвъртото място и вярвам, че ще го постигнем
- Консейсао: Ювентус заслужаваше победата
- Ювентус измъкна драматично 3:3 срещу Рома след късен обрат
- Рома – Ювентус: Без победител
- Италиански сблъсък на 1/8-финалите в Лига Европа
- Ясни са осминафиналните двойки в Лига Европа
- Дибала преговаря с Бога Хуниорс
689