Барса победи девет от Райо Валекано (видео)
Барселона се настани на първото място в испанската Примера Дивисион, след като днес победи Райо Валекано с 2:0 като гост. За победата вкараха обичайните заподозрени за каталунците - Лео Меси и Неймар, а сега Барселона има 19 точки в лигата, 2 пред Валенсия на второто място и 5 пред третия - Атлетико.
Гостите започнаха срещите с бързи атаки и извеждащи подавания. В 15-ата минута Меси бе близо до гол при комбинация с Неймар. В 31-ата минута той вкара, но голът бе отменен поради засада.
В 35-ата минута обаче аржентинецът се разписа след подаването на Жерар Пике. Минута след това и Неймар добави към резултата, когато успя от сравнително трудна позиция да се възползва от подаването на Мунир. В 41-ата минута Мунир бе близо до гол.
В 60-ата минута Морсило остави своите с десет на терена, когато си изкара втори жълт картон за влизане отзад срещу Неймар. До края Барса на няколко пъти бе близо до трети гол, но това не се случи. В самия край дори бе изгонен и Акино за домакините.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Манчестър Юнайтед не отстъпва за Рашфорд, заплатата усложнява плановете на Барселона
- Флик иска баланс и лидери за атака на Шампионска лига
- Барселона подготвя нов договор за Флик, но германецът не бърза
- Левандовски отложи решението за бъдещето си в Барселона
- Барселона подаде нова жалба до УЕФА за съдийството срещу Атлетико
- Левандовски: Отпадането боли, но Барселона насочва фокуса към титлата
- Барселона с оферта за Бастони, предлага млад талант в сделката
- Барса настоява за постоянен трансфер на Рашфорд
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]