Роналдо подкрепя Суперлигата
Бившият нападател на Реал Мадрид и собственикът на Валядолид Роналдо говори за Суперлигата на Европа.
"Като президент на Валядолид не бих искал Ла Лига да загуби своята власт и влияние. Но не мисля, че със Суперлигата първенството би загубило това. За мен вътрешните първенства все още са гръбнакът на футбола. Футболната индустрия е спортна и развлекателна индустрия. Трябва да съставим план за бъдещето. Ако погледнете идеята за Суперлигата, това не е лоша идея. Подкрепям предложената концепция. Феновете искат да видят най -големите мачове. Футболните фенове искат да видят Реал Мадрид да играе с Милан или Интер, Манчестър Сити и ПСЖ. Искаме да гледаме такива мачове и да не чакаме четвъртфиналите или полуфиналите на турнира.
Нашата индустрия няма диалог. Има страх да не бъде в центъра на вниманието, всеки има свои интереси, които трябва да бъдат защитени. Мисля, че най -влиятелните хора във футбола трябва да се срещнат и да поговорят, за да постигнат споразумение, което да накара всички да мислят, че са излезли победители от тази ситуация“, заяви Роналдо.
- Флик е разочарован от напускането на Педро Фернандес
- Барса спечели 11 поредни мача, втората най-дълга серия в историята
- Педро Фернандес ще плати 6млн., за да напусне Барса
- Флик: Труден мач, отборите от по-долните дивизии са смели
- Тер Щеген ще се присъедини към Хирона
- Пике се подигра с Реал Мадрид
- Флик: Мачовете в Купата на Краля не се печелят с име
- От Барса коментираха отпадането на Реал Мадрид
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]