Президент на Найк: Роналдо е по-бавен с черни обувки
Президентът на гигантът за спортно облекло Найк - Макс Блау, който работи ексклузивно по облеклото на Кристиано Роналдо, заговори за избора на футболни обувки от звездата. Според него цветът на обувката е от голямо значение и Роналдо отказвал да носи обувки с черен цвят. Goal.com цитира:
"Всичко започва от неговия избор. Мисля, че той е изумителен, но винаги казва: 'Мога да се подобря'. Той прави всичко, което зависи от него за да се подобри. За това той има нужда от нас да свършим нашата работа.
"Това поставя огромно напрежение върху нас. Ние трябва да измислим нещо, което ще му помогне. Така ние измислихме новият Mercurial Superfly, който той носи сега. Всеки играч има свой любим цвят и научно е доказано, че цветът на обувките активира химическа реакция в съзнанието на играча.
"Когато се чувстваш по-добре, играеш по-добре. Основната причина на цвета е да даде самочувствие. Например, Кристиано Роналдо не харесва да носи черни обувки защото той казва, че черното изглежда бавно, а той иска да се чувства бърз."
- Манчестър Сити отпадна от Реал след загуба с човек по-малко
- Рюдигер: Не съм искал да нараня Рико
- Арбелоа: В Реал няма „свещени крави“, а на Гуардиола няма какво да му казвам
- Манчестър Сити гони труден обрат срещу Реал Мадрид
- Гюлер с исторически гол от 70 метра, Реал Мадрид разгроми Елче
- Гуардиола защити избора си на състав след тежката загуба от Реал
- Арбелоа: Мбапе се възстановява добре и може да играе срещу Манчестър Сити
- Арбелоа: Убеден съм, че Мбапе ще бъде готов за реванша със Сити
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]