Нойер нападна Байерн: Това не е клубът, който познавам
Вратарят на Байерн Мюнхен Мануел Нойер обяви, че би искал да продължи договора си с отбора, но той не е останал доволен след като преговорите с клуба станаха публично достояние в медиите. 34-годишният е основният страж на баварците откакто пристигна от Шалке 04 през 2011 г., като той помогна за 18 трофея преди навлизането си в последната година на договора си в следващия сезон.
Според слуховете, Нойер е поискал 5-годишен договор от клуба, докато Байерн е склонен да му даде само 2 години.
"Всички преговори, които сме имали тук от 2011 г. насам винаги са били водени със страхотна конфиденциалност. Никога нищо не е излизало публично. Но в момента има данни от дискусиите ни в медиите и понякога те дори не са верни. Това ме изнервя. Това не е Байерн, който познавам.
"Аз искам да играя докато съм здрав. Но най-важното нещо за мен е доверието. Ясно е за мен, че е утопия да имам 5-годишен договор. Аз съм на 34 и не мога да прогнозирам как ще играя на 39. Затова казаното в медиите няма много смисъл.
"Винаги е било важно за мен да мога да работя с доверие с хората от управлението. Аз съм лоялен както като играч на клуба, така и като капитан."
- Хьонес: Гласнер щеше да поеме Байерн, но Палас го задържа
- Хьонес: Кейн струва 250 млн. евро
- Хьонес: Шансовете срещу Реал са 50 на 50
- Нойер се завръща навреме за сблъсъка с Реал Мадрид
- Гуардиола дал „зелена светлина“ за Компани в Байерн
- Байерн насочва поглед към защитник на Челси
- Травма в коляното вади Урбиг от мачовете на Германия
- Байерн разби Унион с 4:0 и уверено продължава битката на върха (видео)
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]