Мбапе влезе в историята на ПСЖ
Нападателят на ПСЖ Килиан Мбапе, който вкара пет гола в 1/16-финала за Купата на Франция с клуба от шестата по важност дивизия на страната Пей дьо Касел, стана първият играч, отбелязал пет гола в един мач за парижкият клуб, съобщава Squawka.
През първото полувреме Мбапе отбеляза хеттрик, и то само за 11 минути: той порази противниковата врата в 29-ата, 34-ата и 40-ата минута, а в 33-ата даде асистенция на Неймар. През второто полувреме той се разписа още два пъти - в 56-ата и 79-ата минута.
Френският шампион се класира за 1/8-финалите за Купата на Франция, където ще играе с Марсилия, който преди това победи Рен с 1:0.
Настоящият притежател на трофея е Нант, който във финала на последното издание победи Ница с минимален резултат.
- Дембеле блести с два гола, ПСЖ увеличи аванса си на върха
- ПСЖ – Тулуза: Шампионите ще увеличат аванса си
- Гонсалу Рамош може да напусне ПСЖ – интерес от Манчестър Юнайтед и Тотнъм
- ПСЖ насочва поглед към Камавинга, интерес има и от Арсенал
- Невидимата власт или как един клуб започна да диктува правилата във Франция
- Луис Енрике остава в ПСЖ, няма да поеме Манчестър Юнайтед
- Ланс е недоволен от решението за отлагане на мача с ПСЖ
- Скандал: Лига 1 премести мач на ПСЖ въпреки недоволството на Ланс
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]