Тухел: Тази победа беше скъпа
Наставникът на Пари Сен Жермен Томас Тухел сподели мнението си, че триумфа с Купата на Франция над Сен Етиен е дошъл на висока цена, след като звездата Килиан Мбапе получи контузия в срещата след ужасяващо влизане на Лоик Перин в глезена му за директен червен картон. 21-годишният напусна на патерици и със сълзи на очите, което Тухел коментира:
"Да, ние спечелихме. И то финал. Това е най-важно. Беше усложнено поради няколко причини. Има много неща за анализиране и подобрение. Това е добре. Но победата беше на висока цена.
"В последните три мача със Сен Етиен винаги има червен картон в последните 30 минути. И няма да ви казвам какво говорихме в съблекалнята преди мача. В допълнение, ние имахме 3 жълти картона.
"За момента нямам новини за Мбапе. Всички се тревожат след като видяхме повторенията от контузията. Разбира се, че съм притеснен."
- Пари Сен Жермен разгроми Анже и затвърди лидерството си
- ПСЖ няма да сгреши срещу Анже
- ПСЖ влиза в битката за халф на Уест Хем
- ПСЖ разгроми Нант и затвърди лидерската си позиция
- ПСЖ няма да има проблеми с Нант
- Луис Енрике: Ротацията е необходима, имаме девет мача напред
- Луис Енрике: Пропуснахме твърде много
- Лион шокира ПСЖ в Париж и взе трите точки
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]