Бомба в Бургундия - ПСЖ отпадна от Купата на лигата

Дижон хвърли бомбата в осминафиналите на турнира за Купата на Лигата във Франция, побеждавайки с 3:2 гранда ПСЖ. На всичкото отгоре бургундци постигнаха впечатляващ обрат срещу именития си съперник, който поведе в резултата след голове на Бехебек и Ердинч съответно в 16-та и 20-та минута на срещата. Домакините обаче успяха да изравнят още в края на първото полувреме. В 30-та минута Сахаре реализира 11-метров наказателен удар, а две минути по-късно Ференгер бе точен.

Драмата настъпи след почивката. Столичани повече владееха инициативата, но до опасни положения пред вратата на домакините не се стигна. При една атака на „червените" Арманд от гостите наруши правилата в собственото си наказателно поле и главният арбитър Кастро бе непоколебим в решението си - дузпа, която Жовиал превърна в гол.

Треньорският щаб на парижани реагира светкавично и вкара в игра Нене и Гаймеро, но обсадата на вратата на дижонци не доведе до гол и в крайна сметка при този резултат завърши мача.