Емре завърши кариерата си
Известният турски футболист Емре Белезоглу се оттегли от футбола. Решението на футболиста бе обявено от последния клуб в кариерата на Емре - Фенербахче.
39-годишният Белезоглу е известен с представянето си за Галатасарай, Интер и Фенербахче. Също така Емре игра за Нюкасъл, Атлетико, Башакшехир.
Емре стана шампион на Турция шест пъти (четири титли с Галатасарай и две с Фенербахче), пет пъти триумфира с Купата на страната. Халфът също така спечели Купата на УЕФА и Суперкупата, Купата на Интертото, а периодът в Испания донесе на Емре втора Суперкупа на УЕФА.
Белезоглу има над 70 мача за турския национален отбор. На Световното първенство през 2002 г. в Япония и Корея халфът спечели бронзовите медали.
- Бенфика, Аякс и Челси са водещи по приходи от академии в Европа
- Меси и Суарес блеснаха при откриването на новия стадион на Интер Маями
- Оскар прекрати кариерата си на 34 години
- Канада тества новото правило за засада на ФИФА
- Меси впечатлен от новия стадион на Интер Маями
- Роналдо се завърна с два гола при убедителна победа на Ал Насър
- Симон Миньоле слага край на кариерата си след сезона
- Престиани отговори на обвиненията: Не съм расист, това ме нарани най-много
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]