Канарчетата си тръгнаха с празни ръце от Стара Загора (видео)

П. Пенков

Ботев Пловдив записа първата си загуба през пролетния полусезон, след като загуби с 2:1 гостуването си на Берое в мач от 21-я кръг на А група. Старозагорци се оттеглиха на почивката с два гола преднина, дело на Венци Христов и Георги Андонов. През втората част съставът на Станимир Стоилов успя да се съвземе от първоначалния шок, като в 64-та минута намалиха за 2:1 чрез Вандер. В последните минути на двубоя гостите осъществиха натиск, като в 90-минута Станислав Костов прати топката в мрежата на домакините след центриране, но страничния съдия отсъди засада.

Така след днешнат среща Ботев Пловдив остава 5-ти с актив от 41 точки, толкова колкото притежава ЦСКА, но с мач повече, докато Берое се изкачва на 9-то място с 25 спечелени точки.

снимка: Gong.bg