Черноморец с първа победа като гост

Черноморец победи Берое с минималното 1:0 в първа среща от 9-ия кръг в българското първенство, играна на стадиона в Стара Загора. Единственото  попадение в двубоя падна още в първата минута, когато Тодор Паланков с много хубав удар от около 25 метра откри резултата - 0:1.

След почивката домакините опитаха да стигнат до изравнителен гол, но Иван Горанов и резервата Рудолфо Хълк не успяха да преодолеят стража Стоян Колев. В края на срещата "акулите" бяха близо до втори гол след като Лъчезар Балтанов изведе отлично Венцислав Христов, но нападателят стреля неточно и слабо от добра позиция.

Това бе първа победа като гост за тима от Бургас от началото на сезона. Възпитаниците на Димитър Димитров се изкачиха на седмо място в класирането с 12 точки.