Лацио с класика над Палермо, резултати от Серия А

Лацио записа класическа победа  с 3:0 над Палермо. "Орлите" от италианската столица не срещнаха проблеми с "орлите" от Сицилия, като в герой на мача се превърна германският реализатор Мирослав Клозе, като освен него, гол вкара и Антонио Кандрева. Халфът се разписа със страхотен удар от над 20 метра, който намери левия ъгъл на вратата на Самир Ужкани. този гол бе в 56-ата минута между попаденията на Клозе, които бяха в 40-ата и 83-ата минута. Това бе втора побеза за Лацио от началото на сезона.

Изключително интересен бе двубоят между Каляри и Аталанта. Преди почивката домакините получиха право да изпълнят 2 дузпи, но и в двата случая не успяха да преодолеят стража на гостите. От бялата точка пропуснаха Ларивей и Конти.

След почивката Аталанта, които от 28-ата минута играха с човек по-малко (червен картон на Пелузо), излязоха напред в резултата чрез гол на Херман Денис. В добавеното време на срещата Каляри все пак успя да стигне до равенството чрез Екдал, който оформи крайното 1:1.