Черноморец едва стигна до равенство с Берое, Черно море с трудна победа

Черноморец измъкна точка при домакинството си на Берое в среща от 19-ия кръг на "А" група. Срещата завърши 2:2, а домакините стигнаха до равенството с гол в последната секунда. Гостите, от своя страна, играха почти едно полувреме с човек по-малко.

Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Везалов с глава засече центриране от свободен удар и реализира за 0:1. Голмайсторът бе изгонен в 52-ата минута заради удар без топка срещу Асис. Въпреки това Берое стигна до второ попадение след далечен удар на Каядо в 63-ата минута.

В края на срещата бургазлии все пак стигнаха до два гола. Първо в 83-ата минута Венцислав Христов с диагонален удар намали на 1:2, а точка в спора бе сложена в 5-ата минута от добавеното време, когато като крайното 2:2 оформи Асис.

След ремито Черноморец е на 4-та позиция с 37 точки, а Берое остава на 12-то място с 16 пункта.

В друга среща от кръга Черно море победи трудно с минималното 1:0 Миньор на „Стадиона на мира" в Перник. Точен за "моряците" бе Фернандес в 4-ата минута.

Снимка: Официален сайт на Черноморец