Локо Пловдив удари Славия в добавеното
Локомотив (Пловдив) изкова ценна победа с 2:1 над Славия в наситен с емоции и обрати мач от efbet Лига. Двубоят започна с високо темпо и положения пред двете врати, като още в първите минути Переа и Ефе Али изпуснаха отлични шансове за домакините, а Илиян Стефанов пропиля стопроцентова възможност за "белите“.
След почивката влезлият като резерва Джани Политино първо пропусна от изгодна ситуация, но в 57-ата минута се реваншира и откри резултата след асистенция на Димитър Илиев. Славия натисна в търсене на гол и в 85-ата минута изравни чрез Тони Тасев от дузпа, отсъдена с помощта на ВАР за игра с ръка на Лами.
В последните минути напрежението достигна връхна точка. Гуермуш бе близо до пълен обрат за столичани, но изстрелът му мина покрай гредата. Във втората минута на добавеното време Петър Андреев получи брилянтен пас от Умарбаев, изскочи сам срещу вратаря и вкара победното попадение. След проверка с ВАР голът бе зачетен, тъй като засадата се оказа несъществуваща.
С успеха Локомотив (Пловдив) затвърди мястото си в горната част на класирането, докато Славия остава в опасната зона. Наставникът Душан Косич отново видя своя "златен жокер“ Андреев да носи успеха – както и в мача срещу ЦСКА по-рано този сезон.
- Урибе: Направихме всичко, но ни липсваше само голът
- Косич: Луд мач, но трябва да се подобрим
- Скандали и пропуски оставиха Берое и Локо Пловдив без голове
- Ботев и Локо не се победиха в зрелищно пловдивско дерби
- Капитанът на Локо Пловдив поднови тренировки точно преди дербито с Ботев
- Неделев с призив към феновете преди дербито на Пловдив
- Нов шеф в Локо Пловдив дава яснота за отбора
- Душан Косич: Сладка победа, но не играхме добре
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]