Късен гол попари Славия и класира Локо София на полуфиналите за Купата

F.

Локомотив София стана първият отбор, който се класира за полуфиналите на Sesame Купа на България. Това стана факт, след като столичните "железничари" победиха с 2:1 гостуващия Славия.

Двубоят вървеше към продължения, но гол на Мартин Райнов дълбоко в добавеното време  изхвърли "белите" от надпреварата. "Червено-черните" стигнат до тази фаза за първи път от 9 години насам.

Димо Бакалов даде аванс на домакините след гол в 15-ата минута, а в 32-ата Алан Диас също прати топката във вратата на Вуцов, но след доста дълга проверка (около 10 минути) - второто попадение не бе зачетено.  В 73-ата минута Славия изравни резултата. Чунг Нгуен До изведе вдясно Тони Тасев, който пусна успореден пас към Ахмед Ахмедов, а бившият играч на ЦСКА вкара за 1:1. В края обаче падна второто попадение за Локо София.