Марк Бата проведе тричасов работен семинар със Съдийската комисия към БФС
Консултантът по съдийските въпроси на президента на БФС Борислав Михайлов – Марк Батa бе на традиционното си работно посещение в България от 28 до 30 април включително. Френският специалист наблюдава двубоите от 32-ия кръг в Първа професионална лига, като присъства на живо на срещите Витоша – Черно море, както и Берое – Левски, след което проведе тричасов работен семинар със Съдийската комисия.
Бата направи индивидуални и групови анализи на наблюдаваните от него мачове, а в последния ден от посещението си имаше двучасова среща със съдиите от Първа лига. В последния ден от посещението си консултантът по съдийските въпроси разгледа детайлно досегашното представяне на елитните ни рефери и набеляза основните им силни страни, както и пунктове за подобрение.
В седмицата преди това за двудневен одит на СК в България пристигнаха отговорниците за нашата страна от Панела на Съдийската конвенция Йорн Ларсен (Дания) и Мигел Солис (Испания). Освен щателен преглед на пълната документация и серия от интервюта, те успяха да изгледат и полуфиналната среща реванш от турнира за Купата на България между отборите на Левски и ЦСКА.
- Добри новини в лагера на Левски
- Агент: Цената на Майкон расте!
- Станаха ясни имената на двама играчи от Полша, които били в радара на ЦСКА
- ЦСКА избра дестинация за летния лагер
- Цунами към феновете на Левски: Искам да празнувате титлата в края на сезона
- Доскорошен играч на ЦСКА прекрати кариерата си на 26 години
- Наско Сираков отличи Вендерсон Цунами с плакет от Левски
- Ботев (Пд) вече има национал: Едсон Силва с повиквателна за Гвинея-Бисау
ЗА АВТОРА
Лъчезар Михайлов създава Futbol TV (тогава Football Live), през далечната 2006 година - проект роден от интересa му към футбола и уеб програмирането. Години по-късно сайтът разполага с екип от професионалисти и се радва на растяща популярност. [...]