Челси в горната половина на таблицата след победа
Челси гостуваше на Норич Сити в срещата от двадесет и осмия кръг на английската Висша лига днес, като столичани успяха да победят с 2:1 благодарение на голове от младия ляв бек Кенеди и Диего Коста. По този начин за първи път от дълго време тимът на Гуус Хидинк се намери в горната половина на класирането.
Още в 1-ата минута Азар подаде топката на Кенеди, който напредна до удобна дистанция за удар и във втората си официална среща за Челси той вкара за 1:0 през краката на Бенет и право в ъгъла далеч от Ръди. След тази ситуация обаче Норич на два пъти бе близо до гол - чрез Хаусън и Джером.
Точно преди почивката Диего Коста направи резултата 2:0, когато бе намерен в позиция на засада зад отбраната от Бертран Траоре.
Втората част започна с голям шанс за домакините, но Джером се провали от непосредствена близост, оставен без опека. В 68-ата минута Нейтън Редмънд даде шанс на своите с гол от малък ъгъл за 2:1. Норич бе близо до изравняване в 93-ата минута, но Азпиликуета лиши Брейди от шанса за това.
- Коул Палмър разкри какво му е казал Шаби Алонсо след назначението си в Челси
- Коул Палмър: Идеите на Шаби Алонсо са глътка свеж въздух
- Челси се размина без отнемане на точки, но получи глоба от 10 млн. паунда
- Челси с официална позиция след края на допинг делото срещу Михайло Мудрик
- Официално: Михайло Мудрик може отново да играе за Челси
- Коул Палмър призна: Гледах Англия, но заспах на почивката
- Гари Кейхил: Максанс Лакроа е отлично попълнение за Челси
- Хаби Алонсо започва чистка в защитата на Челси след трансфера на Лакроа
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]