Ливърпул успя да победи Лестър
След 10 поредни двубоя без загуба, при инкасирани 8 победи, Лестър бе победен на "Анфийлд" от Ливърпул, който прие "лисиците" за среща от поредния осемнадесети кръг на английската Висша лига. Днес резервата Кристиан Бентеке нанесе победно попадение за 1:0, а притеснения се надигнаха за травмата на Джейми Варди, заменен принудително.
Юрген Клоп започна срещата с нетипично за тима 4-4-2, с което контролираше срещата изцяло. Домакините имаха по-добрите положения, първото от които дойде пред Кутиньо в 15-ата минута. Лалана пък се размина с малко 2 минути след това.
В 38-ата минута Дивок Ориги се контузи за Ливърпул и в игра се появи Кристиан Бентеке. До почивката Марез бе близо до гол, но Миноле спаси вратата си в края на първата част.
В 54-ата минута след остро влизане на Чан в краката на Варди нападателят остана да лежи на тревата известно време, като бе и заменен малко след това за Юлоа. В 63-ата минута при центриране на Фирмино след силна атака на домакините Бентеке завърши за 1:0.
И двата отбора имаха шанс за повече голове - чрез Канте, Юлоа, Хут и Кутиньо, но резултатът не се промени повече.
- Ливърпул удължи договора на Алисон до 2027 година
- Тотнъм може да бъде без 12 играчи срещу Ливърпул
- Пол Мърсън: Салах страда от липсата на Трент Александър-Арнолд
- Арне Слот: Рано е да се правят изводи за английските клубове в ШЛ
- Арне Слот: Ливърпул вкарва „нелепо малко“ голове без Александър Исак
- Ювентус вярва, че може да привлече Алисон Бекер
- Агентът на Шаби Алонсо отрече слуховете за договорка с Ливърпул
- И Ливърпул ще се наложи над Тотнъм
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]