КПР без малко да удържи Ман Сити (видео)
Отборът на Манчестър Сити гостува в Лондон на Куинс Парк Рейнджърс и можеше да допусне грешка, след като в един момент изоставаше в резултата, като в последствие изравни и поведе с един гол, но гредата в края на мача помогна за запазването на трите точки и крайното 3:2.
Началото на мача бе силно за домакините и в частност за Шон Райт-Филипс, който непрестанно тормозеше отбраната с рейдовете си. След куп добри положения КПР поведе в 28-ата минута. Джей Ботройд забоде топката с глава след центриране на Джоуи Бартън. Последва греда на сметката на КПР и една за Сити, дело на Агуеро.
В 43-ата минута обаче Джеко изравни. Той навлезе по диагонала в наказателното, преодоля Фърдинанд и прати топката в близкия на вратаря ъгъл. В 52-ата минута Джеко асистира на Силва за второто попадение на Сити, преди Джей Ботройд да асистира на Хелгусон в 69-ата за 2:2.
5 минути по-късно обаче Яя Туре надскочи всички в наказателното и вкара. Последваха нови силни минути за домакините и Хелгусон нацели гредата след удар с глава. В крайна сметка обаче резултатът остана 3:2 за гостите от Манчестър.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Ман Сити договори нов контракт с Фил Фодън до 2030 г.
- Гуардиола: Манчестър Сити няма да се предаде в битката за титлата
- Ман Сити избегна загубата срещу Евертън и изпусна инициативата в битката за титлата
- Гуардиола: Все още имам невероятна енергия да работя в Ман Сити
- Барселона близо до договорка с Бернардо Силва
- Комисията на Висшата лига: Габриел е трябвало да бъде изгонен срещу Сити
- Гуардиола с ирония: Предпочетох мач от Лига 1 пред ПСЖ – Байерн
- Евертън няма да затрудни Ман Сити
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]