Ливърпул на първо място с победа (видео)
Ливърпул посрещна Брайтън в срещата от поредния тридесети кръг на английската Висша лига. Днес на "Анфийлд" домакините допуснаха ранен гол, но успяха да надиграят категорично след това съперника и да достигнат до обрат, множество допълнителни положения и ситуации, макар да завършиха само с успех 2:1. Така с мач повече от Арсенал и Ман Сити, "червените" застават на 3 и 4 точки пред тях, съответно.
След само 90 секунди игра топка в полето бе изчистена на пътя на Дани Уелбек от Ван Дайк, и с перфектно отиграване той матира Келехер за 1:0. Последваха няколко пропуска на Салах преди в 27-ата минута Луис Диаз да изравни за 1:1 след грешка в защитата на противника.
След почивката Салах обаче оформи обрата в 65-ата минута след като получи от Мак Алистър и завъртя топката в далечния ъгъл - 2:1. Малко след това нов гол на Диаз бе отменен от ВАР поради доста тънка засада, а до края вратарят на гостите Фербрюген се прояви класно няколко пъти.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Ливърпул ще покоси Горските
- Слот разкри кога Исак ще се завърне
- Треньорът на Галатасарай иска Тотнъм или Ливърпул в 1/8-финалите на ШЛ
- Бивш играч на Ливърпул близо до дебют за Локо София
- Ливърпул преговаря за „голяма сделка“ с бразилско чудо
- Във Висшата лига отново ще имат прекъсвания по време на Рамадан
- Салах: Спечелването на Купата зависи от играта на Собослай
- Слот: Не мога да спра да говоря за Собослай
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]