Ливърпул с победа в Бърнли
Бърнли посрещна Ливърпул в срещата от поредния деветнадесети кръг на английската Висша лига. Днес Ливърпул направи пет промени от отбора, направил равенство в битката за върха с Арсенал последно, като гостите на Юрген Клоп спечелиха с 2:0 макар да пострадаха и от отменен гол, а и целеха гредата на противника.
След само 6 минути игра Гакпо и Нунез организираха гол за последния с вътрешната част на крака и 1:0. Последваха няколко силни изяви на Трафорд на вратата на Бърнли. В 28-ата минута той се пропука отново когато Тейлър не се справи в защита и Гакпо завърши, но ВАР отсъди нарушение на Нунез срещу бранителя.
В 33-ата минута Салах можеше да вкара от полуволе, но намери горната греда над Трафорд. След почивката в 55-ата минута гостите вкараха отново, но голът не бе присъден поради засада.
Към края Бърнли започна да отговаря с прекрасни изяви на Одоберт, но пропусна няколко възможности и Ливърпул успя в 91-ата минута да достигне 2:0. Голът бе дело на две резерви след като Диаз намери с пета завърналият се преди 6 минути Жота, а португалецът матира Трафорд от труден ъгъл.
- Ливърпул е готов да плати повече за Аклиуш, но крилото избира ПСЖ
- Журналист твърди, че е постигнато „принципно споразумение“ между Ливърпул и магьосник на фланга
- Ман Юнайтед със смел задкулисен план по отношение на Ливърпул и Ман Сити
- Контузията на Джо Гомес засили трансферната дилема пред Ливърпул
- Федерико Киеза: Щастлив съм в Ливърпул и искам да се наложа при Ираола
- Ливърпул следи ситуацията с Винисиус Жуниор за свободен трансфер през 2027 година
- Дарвин Нунес може сензационно да продължи кариерата си в МЛС
- Ливърпул остава единственият сериозен кандидат за Брадли Баркола
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]