Челси отказа 37.5 милиона за Колуил
Челси отхвърли оферта от 37.5 милиона долара (30 милиона британски лири) от Брайтън за централния защитник Леви Колуил, съобщава The Guardian.
Договорът на 20-годишния футболист с лондончани изтича през 2026 година. Възможността за удължаване с още един сезон зависи от това дали Колвил ще изиграе определен брой мачове.
Въпреки че лондонският клуб трябва да продава играчи, сега те искат да запазят Колвил за първия отбор на Маурисио Почетино. Играчът прекара миналия сезон в Брайтън под наем и взе участие в 22 мача във всички турнири.
Челси също проявява интерес към еквадорския полузащитник на "чайките" Моисес Кайседо. В същото време лондончани дадоха разрешение на своя полузащитник Матео Ковачич да преговаря с Манчестър Сити, а Мейсън Маунт вече се разбра за условията на договора с Манчестър Юнайтед, въпреки че клубовете все още не са постигнали споразумение за трансферната сума на играч. Освен това Милан проявява интерес към Рубен Лофтъс-Чийк, а Челси може да се раздели с Конър Галахър и Калъм Хъдсън-Одои.
През миналия сезон лондонският клуб завърши на 12-то място в английската Висша лига.
- Челси постави Хаби Алонсо като основна цел за нов мениджър
- Шаби Алонсо е основният фаворит за нов мениджър на Челси
- Челси следи крилото на Арсенал Итън Нванери
- Челси сменя стратегията: клубът вече търси дългосрочен проект
- Челси обмисля Филипе Луис за нов мениджър
- Макфарлейн: Челси можеше да си тръгне с победата срещу Ливърпул
- Арне Слот: Напълно разбираемо е феновете да освиркват Ливърпул
- Челси спря кошмарната си серия след реми срещу Ливърпул
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]