Арсенал се справи с Челси за 30 минути
Арсенал посрещна Челси в дербито от отложения кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините бързо вкараха три гола преди да намалят оборотите и да допуснат във второто полувреме за крайно 3:1. По този начин и с два изиграни мача повече Арсенал отново е с 2 точки пред Манчестър Сити на върха в таблицата, оставяйки Челси 12-ти.
Арсенал започна много силно с редица положения. Очаквано гол падна в 18-ата минута когато от ляво Джака центрира ниско и Йодегор засече за 1:0. В 31-ата минута Йодегор вкара и за 2:0 по идентичен начин, отново след ниско центриране от Джака.
В 34-ата минута при напрежение в полето Фофана не се справи добре и Жезус вкара за 3:0. Така на полувремето Франк Лампард замени Обамеянг с Хаверц в нападението на Челси.
Арсенал обаче продължи да създава положения и бе по-силен. В 59-ата минута Мартинели бе сменен от Тросар, и малко след това Челси вкара, като Мадуеке се разписа след като в този ден бе на най-високо ниво за "сините" - 3:1.
- Арсенал започна преговори за Аюб Буади
- Шерингам: Арсенал може да бъде добро място за Александър-Арнолд
- Арсенал е готов да похарчи 100 млн. за мечтано лятно попълнение на Артета
- Емил Хески: Морган Роджърс е готов за трансфер в Арсенал
- Тухел: Сака все още не е напълно възстановен
- Арсенал ще назначи бивш олимпиец за главен лекар на клуба
- Ювентус отряза Арсенал за Кенан Йълдъз
- Арсенал освободи клубния си лекар след края на сезона
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]