Челси на полуфинал във ФА Къп през Шефилд (видео)
Челси прие Шефилд Юнайтед в срещата от четвърт-финалната фаза на най-старото състезание - ФА Къп. Днес на "Стамфорд Бридж" домакините спечелиха с 2:0 и стават третия класиран отбор на полуфиналите след Саутхемптън и Манчестър Сити. По-късно днес Лестър приема Манчестър Юнайтед за определяне на последните 4 отбора в турнира.
В 24-ата минута днес Челси поведе когато корнер на Маунт прескочи всички, бе достигнат от Чилуел, който не бе затворен и центрира ниско към далечната греда, Норууд протегна крак за да лиши Емерсон от топката, но я насочи към мрежата на Рамсдейл за 1:0 чрез автогол. Шансовете до почивката не бяха много, а Кепа с няколко рутинни спасявания задържа резултата. Челси владееше повече, но стигна до първи точен удар в 43-ата минута.
Във втората част Шефилд опита да създаде опасности пред вратата на домакините, но бъркаше в предни позиции често, докато Челси опитваше да задържи топката. Така се стигна до 92-ата минута, когато Зиеч реши срещата когато първо пресече топката от Ягиелка и започна атака, навлезе в полето и засече подаване на Чилуел с воле за 2:0.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Чаби Алонсо иска да задържи Енцо Фернандес, но Гарначо е свободен да си тръгне
- Манчестър Юнайтед привлече Андрей Сантос от Челси
- Рийс Джеймс: Радвам се, че се завърнах навреме за края на Световното първенство
- Челси не е отправял оферта за голмайстора Хулиан Киньонес
- Гарначо не започна подготовка с Челси, трансферът му изглежда все по-близо
- Почина бившият собственик на Челси и Лийдс Кен Бейтс
- Рафа Бенитес: Хаби Алонсо има всичко необходимо, за да успее в Челси
- Рома следи ситуацията с Алехандро Гарначо
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]