Арсенал отстрани Нюкасъл (видео)
Арсенал прие Нюкасъл Юнайтед тази вечер във ФА Къп и продължи към шеснайсетина-финалите след победа с 2:0. Днес герой за домакините от "Емирейтс" стана Емил Смит-Роу, който вкара в добавеното време, малко след като бе изгонен с червен картон и възстановен от ВАР решение.
До почивката Арсенал имаше по-добрите шансове чрез Обамеянг, който бе лишен от гола от Дубравка, а след това Вилиан стреля високо. Във втората част двата тима направиха редица промени, които отново не повлияха на резултата, а появилият се в 56-ата минута Смит-Роу бе изгонен в 94-ата минута при влизане срещу Лонгстаф, след което реферът отмени решението си и даде жълт картон при ВАР преглед. Така при 0:0 се стигна до продължения.
Във второто продължение в игра се появи Александре Лаказет, който в 109-ата минута размени двойно подаване със Смит-Роу и последният завърши уверено през Дубравка за 1:0. Това сломи гостите и в 118-ата минута след като напрежението на Арсенал над противника продължи, Обамеянг оформи крайното 2:0 след като бе намерен от Тиърни за удар от близо.
— ВИДЕО РЕПОРТАЖ ОТ МАЧА
- Арсенал ще пречупи Байер
- Родри предупреди Арсенал и Реал
- Ролфес: Байер би се радвал да върне Кай Хаверц
- Джон Тери сравни 16-годишния талант на Арсенал с Лионел Меси
- Гуардиола не се предава: Битката за титлата още не е приключила
- Артета е възхитен от 16-годишния герой на Арсенал Макс Доуман
- Грандове от Висшата лига следят десния бек на Брентфорд Кайоде
- 16-годишният Макс Доуман влезе в историята на Висшата лига
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]