Юнайтед и Евертън равни на Олд Трафорд
Манчестър Юнайтед прие Евертън в срещата от седемнадесетия кръг на Висшата лига. Днес на "Олд Трафорд" домакините вкараха два пъти, но и в двете врати за 1:1, с което Юнайтед се покачва на петата позиция в таблицата, докато Евертън е 16-ти на 3 точки над опасната зона.
"Червените дяволи" започнаха много агресивно, като след само 15 секунди Лингард беше много близо до гола. Последваха редица положения, но Евертън откри в 36-ата минута след корнер, при който подаването на Бейнс не бе отразено от Де Хеа, който се сблъска с двама противници, топката се удари в Линдельоф и влезе в мрежата за 1:0 за гостите.
След почивката Юнайтед отправи над 20 удара по посока на вратата на Пикфорд. В 77-ата минута гол вкара резервата Гринууд, който от границата на наказателното поле през краката на съперник прати топката ниско в ъгъла на Пикфорд за 1:1. Любопитно бе решението на Дънкан Фъргюсън да представи Мойзе Кен във второто полувреме, и след това да го замени без очевидна причина след 18 минути игра с Ниас в нападение. В крайна сметка повече голове нямаше.
- Вълците могат да затруднят Ман Юнайтед
- Аморим: Това не е регрес
- Уест Хем почти обърна Ман Юнайтед
- Ман Юнайтед също се интересува от Семеньо
- Ман Юнайтед ще има сили за Уест Хем в понеделник
- Зиркзее вкара гол във ВЛ за първи път от 364 дни
- Аморим: Опитахме се да променим някои малки неща
- Гласнер: Можехме да спечелим мача
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]