Десет от Арсенал обърнаха Астън Вила
Арсенал прие Астън Вила в срещата от шестия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс" домакините не стартираха добре, като допуснаха гол и Мейтланд-Найлс бе изгонен, но Арсенал се включи в мача и спечели с 3:2 в крайна сметка двубоя си.
В 20-ата минута днес Вила поведе чрез МакГин, който спокойно влезе в наказателното поле при пас на Ел Гази и завърши за 1:0. В 41-ата минута Мейтланд-Найлс бе изгонен за втори жълт картон в срещата и остави домакините с човек по-малко.
На почивката Унай Емери замени Сака с Чембърс и Арсенал стартира добре. В 58-ата минута Гуендози спечели дузпа и Никола Пепе вкара за 1:1. Само 90 секунди след това Джак Грелиш се включи добре в атака за гостите и намери Уесли за 2:1 през Лено.
В 81-ата минута Арсенал се върна чрез резервата Чембърс, който се оказа най-съобразителен в полето след топка от Гуендози за 2:2. Последва и гол на Обамеянг в 84-ата минута от пряк-свободен удар за победата.
- Клоп за отменения гол на Германия: Ако това е нарушение, Арсенал нямаше да стане шампион
- Астън Вила поиска рекордните 130 млн. паунда за Морган Роджърс
- Борнемут отряза Арсенал за Алекс Скот
- Мартинели: Знаех, че ще имам още един шанс, щастлив съм, че помогнах на Бразилия
- Алън Шиърър разкритикува Сака и Рашфорд след победата на Англия над Панама
- Виктор Гьокереш: Вярваме, че можем да победим Франция
- Деклан Райс се завръща в титулярния състав на Англия за мача с ДР Конго
- Арсенал се разделя с дългогодишен член на щаба на Микел Артета
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]
Смешна история...