Челси надви шампиона и без Коста
Английският шампион Лестър Сити прие Челси в срещата от поредния двадесет и първи кръг на английската Висша лига. Днес гостите от Лондон успяха да се наложат с 3:0 благодарение на два гола от Маркос Алонсо и попадение на името на Педро. Така Челси застава отново на 7 точки пред втория Тотнъм.
Още в 6-ата минута днес Алонсо откри резултата когато след разбъркване в наказателното поле на домакините Азар свали топката на добра позиция за крилото, което завъртя топката далеч от Шмайхел за 1:0. Лестър отговори с напрежение пред наказателното поле на гостите, като Муса и Варди създадоха опасности.
След почивката отново 6 минути след старта Алонсо вкара за 2:0. Тук центриране на Вилиан бе избито към дъгата и там испанецът овладя и стреля по посоката на Шмайхел, който не успя да реагира добре на силния му удар.
В 71-ата минута Педро сложи точка на спора когато Вилиан бе изведен близо до аут линията и бе атакуван от Шмайхел, но успя да центрира за Педро, който на празна врата успя да прехвърли Морган с глава.
- Атлетико Мадрид иска Кукурея от Челси
- Челси потопи Тотнъм и остави „шпорите“ в опасната зона
- Шаби Алонсо иска Мбапе в Челси, лондончани вече са влезли в контакт
- Челси заплашва Ман Сити със съдебен спор заради Мареска
- Жоао Педро: Болезнено е, но ще подкрепям Бразилия като фен
- Челси дава пълна власт на Шаби Алонсо
- Челси няма да се справи с Тотнъм
- Челси хвърли заровете: гений или катастрофа е Шаби Алонсо?
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]
Жалко ,че Алонсо не успя да запише хеттрик .