Макелеле влезе в треньорския щаб на Суонзи
Клод Макелеле се присъедини към Суонзи Сити като помощник на новия бос Пол Клемънт до края на сезона. Бившият национал на франция и играч на Реал Мадрид и преди е работил заедно с Клемът когато при Гуус Хидинк в Челси двамата подпомагаха мениджъра в не толкова далечното минало.
Официално съобщение гласи: "Суонзи Сити е доволен да обяви, че бившият френски национал Клод Макелеле се присъедини към треньорския щаб. 43-годишният, който подписа до края на сезона, се присъединява отново с Пол Клемънт, с който работеше като играч в Челси и треньор в ПСЖ.
"Бившият полузащитник на Реал Мадрид, Челси и ПСЖ ще заеме позицията на асистент-треньор. Макелеле ще поеме първата си задача по време на срещата с Арсенал на "Либърти" в събота."
- Голове като извинение: Реал пречупи Алавес в хладна атмосфера
- Йеро: Салах би бил страхотно попълнение за Реал
- Арсенал влиза в битка за защитник на Реал
- Арбелоа: Съдийските решения намаляват шансовете ни за титлата
- Манчестър Юнайтед набеляза Чуамени за наследник на Каземиро
- Арбелоа: Бъдещето ми не е важно, мислим само за следващите мачове
- Реал проучва Моуриньо, но без конкретни преговори
- Кроос: Затворих тази глава и не мисля за завръщане
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]