Жиру: Имах късмет и вкарах най-красивия си гол
Нападателят на Арсенал Оливие Жиру заговори за изключителното си изпълнение с удар тип скорпион срещу Кристъл Палас във вчерашния ден от Висшата лига. Според французина попадението е най-красивото, което е вкарвал в кариерата си, но той допусна, че и късметът е имал дело в това топката да намери мрежата:
"Мисля, че това е най-добрият ми. Алексис ми даде топката малко назад и аз опитах да отиграя с пета, и имах много късмет. Всичко беше късмет, не бях в добър баланс. Беше страхотно чувството и исках да вкарам още от първата минута.
"Опитах да отклоня топката. В тази позиция можеш да направиш и друго, така че имах късмет и е добре за мен и за отбора. Никога не съм вкарвал подобен гол, затова се насладих. Сега трябва да продължаваме. В добра форма сме и искаме да се задържим високо в таблицата. Всички отбори се справят добре и имат силни серии, така че трябва да отговорим. Добре е да спечелиш първия мач за годината."
- Арсенал влиза в битка за защитник на Реал
- Анри разкритикува Арсенал след загубата от Манчестър Сити
- Артета: Арсенал няма да се предаде в битката за титлата
- Манчестър Сити пое инициативата в битката за титлата след успех над Арсенал
- Артета използва нестандартен метод за мотивация
- Холанд: Не усещам напрежение преди „финала“ с Арсенал
- Гуардиола: Загуба от Арсенал може да сложи край на битката за титлата
- Артета: Арсенал отива на „Етихад“ само за победа
ЗА АВТОРА
Илиян Ангелов е роден на 13 март 1991 година в град Плевен. Завършва висше образование в Софийски университет, като по време на следването си през 2010 става част от екипа на Futbol TV. [...]