Стадион: "Фолксваген Арена“, Волфсбург
Дата: 20.10.2018 г.
Час: 16:30
Съдия: Гидо Винкман

Волфсбург започна добре сезона и записа две поредни победи, но след това последва спад във формата на "вълците“, които сега са в серия от пет последователни мача без успех. В тази поредица от срещи селекцията на Бруно Лабадия записа три ремита и допусна две поражения. В последния си мач от първенството Волфсбург отстъпи с 0:2 като гост на Вердер Бремен.

В момента "вълците“ са на 9-то място в колоната и имат 9 точки. За предстоящия двубой аут за домакините са Азаоуи, Клаус, Камачо, Брума, а Гилаводжи е под въпрос.

Борусия Мьонхенгладбах записа впечатляващ класически успех с 3:0 при визитата си на шампиона Байерн Мюнхен. Гостите се възползваха от повечето си добри атаки и заслужено се поздравиха с крайния успех.

Така Байерн вече е 6-ти в класирането, губейки три позиции. Иронията е, че допреди този кръг баварците бяха лидери.

Аласан Плеа даде аванс на своя тим с попадение още в 10-ата минута. Ларс Щиндъл удвои шест минути по-късно. До края на първата част Робен и Левандовски пропиляха добри възможности, за да върнат интригата. След почивката Байерн така и не намери път към вратата на съперника, макар един гол да бе отменен от рефера поради засада. Двем минути преди края Херман сложи точка на спора.

Феновете на шампиона очакват паузата за европейките квалификации да се е отразила положително на техните любимци, които да започнат отново да печелят наред.

За визитата на Волфсбург отсъстващи са Коман, Толисо и Боатенг, а Горетцка е под въпрос.

Прогноза: Волфсбург – Байерн Мюнхен 0:2

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!