Ибрахимович: Хакими трябваше да бъде изгонен срещу Бразилия
Легендата на шведския футбол Златан Ибрахимович разкритикува съдийското решение в мача между Национален отбор на Бразилия и Национален отбор на Мароко (1:1) от първия кръг на Световното първенство през 2026 година.
Бившият нападател коментира спорния епизод, при който защитникът на мароканците Ашраф Хакими влезе твърдо срещу звездата на Бразилия Винисиус Жуниор. Главният съдия Славко Винчич не отсъди нарушение и не показа картон.
"Когато видях тази ситуация, първата ми реакция беше много проста – съдията трябваше да се намеси и да изгони Хакими“, заяви Ибрахимович, цитиран от Madrid Zone.
Според шведа в случая не става въпрос за името на футболиста или за значимостта на мача, а за сигурността на играчите на терена.
"Тук не говорим за репутация или за момента от двубоя, а за безопасността на футболиста. Нападателят вече беше преодолял съперника си, опасността беше очевидна, а контактът дойде твърде късно“, добави той.
Двубоят между Бразилия и Мароко завърши 1:1. Мароканците поведоха чрез Исмаел Сайбари, а Винисиус възстанови равенството още през първото полувреме.
След първия кръг и двата отбора имат по една точка в група C. В следващите си срещи Бразилия ще играе срещу Национален отбор на Хаити, докато Мароко ще се изправи срещу Национален отбор на Шотландия.
- Люка Шевалие иска да остане в ПСЖ въпреки конкуренцията на Матвей Сафонов
- Ливърпул подготвя оферта за Брадли Баркола
- Хакими: Мароко продължава да пише своята история
- Проклятието на „Златната топка“ удари отново: Дембеле остана без финал на Мондиал 2026
- ПСЖ е на крачка от привличането на Люка Дин
- Конате отвърна на Ямал: Нека говори каквото иска, след мача ще видим
- Един милиард евро? Вече не звучи като фантастика
- Усман Дембеле разкри какъв съвет е получил от Мбапе преди гола срещу Мароко
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]