Бьо спечели в преследването
Норвежкият биатлонист Йоханес Бьо, петкратен олимпийски шампион, спечели състезанието преследване на деветия, последен етап от Световната купа в Канмор (Канада). Спортистът завърши надпреварата с три наказателни обиколки.
Борбата за среброто продължи до последните метри от дистанцията. В резултат на това шведът Себастиан Самуелсон завърши втори, на 11,2 секунди зад Бьо, а французинът Ерик Перо (+11,6 секунди) затвори челната тройка. И двете биатлонистки допуснаха по една грешка на огневия рубеж по време на състезанието.
Да отбележим, че вицелидерът в генералното класиране на Световната купа норвежецът Тарей Бьо завърши пети. Спортистът загуби от брат си с 37,9 секунди, като направи две грешки при стрелба.
Биатлон. Световна купа. Етап 9, Канмор
Мъже. Преследване
1. Йоханес Бьо (Норвегия) - 34.38,0 (три дузпи).
2. Себастиан Самуелсон (Швеция) - изоставане от 11,2 секунди (1).
3. Ерик Перо (Франция) +11,6 (1).
- Верстапен: Новите правила във Формула 1 ще бъдат трудни за разбиране
- Нокаут за секунди: възможен рекорд в професионалния бокс
- Резултати в НБА от 1 март 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 1 март 2026 г.
- FIVB въвежда тестови промени в правилата за сезон 2026
- Майкъл Иванов се завръща на пистата след година пауза
- Коболи срещу Тиафо във финала в Акапулко
- Резултати в НБА от 28 февруари 2026 г.
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]