11 отбора ще участват в баскетболното първенство
Президентът на Рилски спортист инж. Петър Георгиев бе избран за председател на Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ), а през новия сезон 11 отбора ще участват в първенството. Това реши на днешното си заседание Общото събрание на лигата.
Единодушно бе прието да се увеличи броят на отборите в елитното баскетболно първенство на България, като бе решено той да не надвишава 12. Точно 11 клуба подадоха в срок заявки за участие в шампионата през сезон 2022/2023, като освен десетте тима от миналия сезон, заявка подаде и ЦСКА. Така тази година в НБЛ ще играят отборите на Академик Пловдив, Балкан, Берое, Левски, Рилски спортист, Спартак Плевен, ЦСКА, Черно море Тича, Черноморец, Шумен и Ямбол.
Общото събрание на НБЛ прие предложението да отпадне правилото за изпадане в по-долна дивизия на последния в класирането. И през новия сезон първенството ще се състои в познатата схема – три етапа на разменено гостуване през редовния сезон и плейофи.
Двубоят за Суперкупата на България между шампиона Балкан и носителя на Купата на България Рилски спортист е предвиден за 4 октомври.
- Тежък удар за Топурия: Получи медицинска забрана от 180 дни
- Топурия е със счупени очници и нос, но вече мисли за реванш с Гейджи
- Перейра поиска уволнението на Хърб Дийн след загубата от Сирил Ган
- Евролигата планира мащабно разширяване в отговор на навлизането на НБА в Европа
- Голдън Стейт следи ситуацията около Леброн, но не очаква раздяла с Лейкърс
- Уиндхорст: Леброн първо ще опита да се разбере с Лейкърс
- Мениджърът на Верстапен: Искаме яснота преди лятната пауза
- Розберг: Победата на Хамилтън в Испания е исторически момент за Формула 1
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]