Колорадо е на победа от спечелването на Купа Стенли
Стадион "Амали Арена" в Тампа бе домакин на четвъртия мач от финала за Купа Стенли, в който Тампа Бей Лайтнинг бе домакин на Колорадо Авеланч. Гостите спечелиха срещата с 3:2, увеличавайки изоставането в серията.
Антъни Сирели от домакините се разписа в 36-ата секунда на мача, а Виктор Хедман бе точен в 31-ата минута. Гостите отбелязаха чрез Нейтън Маккинън в 26-ата минута и Андрю Колиано в 43-ата минута.
В продълженията изходът на мача бе решен от Назем Кадри.
Така резултатът в серията стана 3-1 в полза на Колорадо. Следващият двубой между отборите ще се играе на 25 юни и ще започне в 03:00 ч. българско време.
Тампа завърши редовния сезон на НХЛ на пето място в класирането със 110 точки. Колорадо от своя страна зае първото място в Западната конференция със 119 точки.
- Експлозии край тенис турнир в ОАЕ спряха мачове, засегнат е и българин
- България сред най-добрите на Купа „Странджа“ – националите в топ 3 при мъжете
- Резултати в НБА от 3 март 2026 г.
- Резултати в НХЛ от 3 март 2026 г.
- Формула 1 открива сезон 2026 с Гран при на Австралия
- Макс Ферстапен вече мисли за край на кариерата си във Формула 1
- Кошмарен дебют за Мик Шумахер в Индикар
- Дейвидсън: Пиастри не се срина – просто Ферстапен и Норис натиснаха повече
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]