Росен Барчовски е новият селекционер на националите по баскетбол
На свое заседание днес Управителният съвет на БФБаскетбол утвърди със 7 гласа "За“ и един "Въздържал се“ кандидатурата на Росен Барчовски за селекционер на националния отбор по баскетбол за мъже. Барчовски ще се върне на поста след осем години пауза. За последно той бе треньор на представителния ни мъжки отбор на Европейското първенство в Литва през 2011 г., когато България записа и последната си засега победа на подобен форум.
Росен Барчовски е роден на 16 август 1960 г. в София. Той е син на покойните величия в родния баскетбол Ваня Войнова и Цвятко Барчовски. Дългогодишен баскетболист на ЦСКА и националния отбор. Треньорската му кариера започва в Португалия, а у нас - в мъжкия тим на Славия. Шампион е на България със Славия, а е носител на Купата на България с ЦСКА. В момента ръководи школата на Рилски спортист, след като години наред бе треньор на тима.
Връщането на Барчовски в националния отбор официално ще е през февруари догодина. На 21-ви февруари нашите ще гостуват в мач от квалификациите за Евробаскет 2021 на Гърция. В нашата група са още Латвия и Босна и Херцеговина.
Управителният съвет утвърди и продължаването на договора на Стефан Михайлов начело на женския национален отбор. Михайлов ще се върне начело на отбора още през ноември с участие в Европейско първенство за жени. Българките са в група с Исландия, Гърция и Словения.
- Каспер Рууд допълни състава на Европа за „Лейвър къп“ в Лондон
- Ред Бул предлага на Макс Ферстапен нов дългосрочен договор
- Ефектът Леброн: Филаделфия може да спечели до 430 милиона долара от трансфера му
- Люис Хамилтън: Ферари имаше болид, с който трябваше да спечелим в Унгария
- Александър Усик защити Антъни Джошуа след двата нокдауна срещу Пренга
- Дана Уайт обяви лоша новина за Конър Макгрегър
- Тадей Погачар: Всяка победа в Тур дьо Франс е нещо специално
- Люис Хамилтън разкритикува стратегията на Ферари в Гран при на Унгария